By PLAVEB
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

μπιφτεκια αφρατα της μαμας
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Dukan Diet - Αλμυρές απολαύσεις
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: μπιφτεκια αφρατα της μαμας

μπιφτεκια αφρατα της μαμας 3 Χρόνια πριν #3499

• arolf
  • Moderator
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Μισο κιλο κιμας μοσχαρισιος
2 μετρια κρεμμυδια
ελαχιστο σκορδο
αλατι
πιπερι
μαιντανος
ριγανη
λιγη μουσταρδα σε σκονη
1 αυγο και 1 ασπραδι
λιγο μπαχαρι για κιμα
σχεδον μια κουταλια της σουπας γαλα
κ αλλο τοσο νερακι
σοδα φαγητου ελαχιστη (στη μυτη απο το κουταλακι του γλυκου)

πολυ καλο ζυμωμα λεει τουλαχιστον 5'
και θα βγει ΠΟΛΥ μαλακο!!

ταψι-λαδοκολλα πανω κατω στους 200 C

θα θελουν κ γυρισμα λεει η μαμα....

απο mary
υψος 1.74 εναρξη 3/1/11

τριτη φαση απο 01/07/2012
στα 68.5
τελος πρωτου μισου 30/11/2012
ληξη τριτης φασης 30/04/2013
αυτη τη φορα θα την ολοκληρωσω!!!!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Μου Αρέσει": anouk, georpits, anna xios, Sofiaki
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.84 δευτερόλεπτα

Live Chat: Το χρησιμοποιούμε για υποστήριξη νέων μελών και άσχετα θέματα!

Turn off/on Sound Smileys History FAQ Kide Chat

makra: Oxi den xrewnesai!
polly: Cacamala, mporeis na mou peis pou vrisketai to magazi pou vrhkes shirataki se timh pou grafeis? exeis kapoio thlefono? mipos kai autoi exoun e-shop?
michalitsa: Καλησπέρα και καλό μήνα, είδα στις συνταγές της 2η φάσης το υλικό λίνεσα, τι είναι και που το βρίσκω?
kaiti14: to linesa einai tiri kai to vriskeis sto lidl einai apaxo
Saradopoulou: Συγχαρητήρια για τη σελίδα ειμαι καινούριο μέλος και προσπαθώ να παρω απόφαση για να ξεκινήσω ! (?)
Saradopoulou: Καλησπέρα θα θέλα να ρωτήσω αν τη Βρωμη την τρώμε μαζι με το γιαούρτι ή γαλα?
sissy11: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ,ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ...ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΚΙΛΑ ...ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ? :)
Αννακι!: Aν θέλεις να χάσεις πάνω απο 20 κιλά πρέπει να κάνεις μόνο πρωτείνη 10 μέρες!! μη σου φαίνεται πολύ θα το συνηθίσεις γρήγορα!
Αννακι!: Saradopoulou μπορεις να τη φας με όποιο τρόο σου αρέσει καλύτερα!! έχει αρκετές συνταγες που μπορείς να βρεις! κ νόστιμες! εγω το τρώω σε κρέπα κάθε μέρα κ είναι τέλεια!
bibika: kalispera kalws sas vrika!
bibika: ..i pita tou voskou se poia fasi analogei?
magdaakro: γεια σας θελω να ρωτησω κατι,ενω κανω τη διαιτα κανονικα εδω και 15 μερες δεν εχω χασει ουτε ενα κιλο,τι μπορει να φταιει;
makra: Den exases oute sthn prwth fash?sigoura kaneis Kati lathos...den eimai h pio empeirh edw k ego eimai stin deyterh evdomada!apo ta liga pou kserw einai na min kollas stis idies trofes,na katanalwneis to pitouro k na perpatas!k egw sunexeia apories exw alla Kane upomonh k egw ayto kanw...den xanw katholou eukola :( sigoura paizei rolo k posa kila exeis na xaseis!oso pio liga toso pio siga!
redlena: ΧΕΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ
katia: Kalhmera parea. xekinisa xana extes...den eixa kataferei na ftasw oyte sth defterh fash...dyskolo...me tria mikra poy zhtane synexeia lixoydies...eimai sth defterh hmera kai niw8w oti twra isws ta kataferw...8elw na xasw 20 kila.... Ka8e pote prepei na zygizomai wste na vlepw an yparxei diafora?
Miranda: καλημερα κατια! εγw την εκανα κ εχασα τα κιλα μου κ εδw κ 3 μηνες κ κατι ειμαι σταθερη στα κιλα που εχασα!!!! Ξανα ξεκινησα χτες γιατι θελw να χασw αλλα 4 -5 κιλα ( αν κ ολοι μου λενε οτι δεν χρεαζεται να χασw αλλο)
Miranda: ειμαι ηδη 600 γραμμαρια κατw κ δεν την εκανα ακριβwς εφαγα κ πραγματα που δεν επρεπε... O.O Οταν τελιwσεις την 1η φαση τοτε να ζυγιστεις και μετα μια φορα την βδομαδα καλυτερα την ιδια μερα κ περιπου ιδια wρα...να ξερεις πwς τις μερες που περιμενεις περιοδο ισwς κολλησεις λογο κατακρατησης υγρwν! Το ξερw πwς ειναι δυσκολο να μην μπεις στον πειρασμο κ να ζυγιζεσαι καθημερινα αλλα αν ανεβαινεις συνεχια μπορει να αγχwθεις κ ειναι χειροτερο για την ψυχολογια σου! Οι 1ες μερες ειναι δυσκολες οταν ομwς μπεις στην 2η φαση κ τρwς κ τα λαχανικα σου ολα θα ειναι πιο βατα και θα ειχεις συνηθισει!! Αν δεις οτι κουραζεσαι σε καποια φαση καλυτερα περνα στην επομενη κανε την σταθεροποιηση σου ξεκουρασου κ συνεχισε μετα!!
Miranda: Καλη επιτυχια κ οτι χρειαστεις ρwτα!
wisdom: Σας χαιρετώ κι εγώ...Αποφάσισα να ξεκινήσω απο κυριακή την δίαιτα, την έκανε μια φίλη κι έχασε ήδη 22 κιλά. Ζήλεψα και ξεκινάω κι εγώ....Ελπίζω να μη συναντήσω κάποιο πρόβλημα γιατί παλιότερα που έκανα δίαιτες στην πορεία ζαλιζόμουν και τις σταματούσα.
adora: Καλησπέρα κι από μένα. Νέα στην παρέα σας, ξεκινάω αύριο με στόχο τα 10 κιλά. Εύχομαι σε όλους καλή δύναμη και αλληλοστήριξή!
VICKY1981: Καλησπέρα!!!Είμαι νέα στην παρέα..... Να σας ρωτήσω κάτι???Στην πρώτη φάση επιτρέπεται μέλι??Απο γλυκαντικά μόνο stevia ή όλες οι ζαχαρίνες???Σας ευχαριστώ καλή δύναμη σε όλους!
Miranda: VICKY1981 kalos orises stin parea mas! meli apogoreyetai!! apo glukantika steνia kai aspartami! diabasa polles polles fores tin diaita giati kathe fora pou tha tin diabazeis tha blepeis k kati kainourgiou pou isws den to exeis proseksei! kali arxi! ;)
aristi5: γεια σας, είμαι νέα στην παρέα και θέλω να ξεκινήσω την δίαιτα όμως με προβληματίζει τι θα τρώω στο γραφείο. Εσείς που ήδη την κάνατε ποια είναι η γνώμη σας
kategreg: γεια σας πολυ χαιρομαι που σας βρηκα σημερα ξεκινησα και εγω
AmaliaC21: καλησπέρα, καλως σας βρήκα!
virginia1987: kalispera sas...apo ayrio lew na ksekinisw th diaita dukan...eyxomai na ta kataferw kai na exw ki esas parea na boithame o enas ton allon psyxologika kyriws pou ayto einai aparaithto sto na krathseis th diaita...kalh epityxia se olous!!!
ΓΕΩΡΓΙΑ: Καλημερα καλως σας βρηκα
elrin: Καλησπέρα κι από εμένα! Ξεκίνησα κι εγώ γιατί έχω ταλαιπωρηθεί με δίαιτες αλλά να ξεκολλήσω στα κιλά δεν έχω καταφέρει. Η αλήθεια είναι ότι οι πρωτεϊνικές δίαιτες δε μου ταιριάζουν γιατί είμαι των γλυκών και του άμυλου ... αλλά θα προσπαθήσω γιατί προσπαθώ να χάσω 4-5κιλά που μου έχουν μείνει από τις εγκυμοσύνες και δε μπορώ με τίποτα.
elrin: Καλησπέρα κι από εμένα! Ξεκίνησα κι εγώ γιατί έχω ταλαιπωρηθεί με δίαιτες αλλά να ξεκολλήσω στα κιλά δεν έχω καταφέρει. Η αλήθεια είναι ότι οι πρωτεϊνικές δίαιτες δε μου ταιριάζουν γιατί είμαι των γλυκών και του άμυλου ... αλλά θα προσπαθήσω γιατί προσπαθώ να χάσω 4-5κιλά που μου έχουν μείνει από τις εγκυμοσύνες και δε μπορώ με τίποτα.
elrin: Λέω επειδή είναι καλοκαίρι να κάνω 2 εβδομάδες μέχρι να πάω διακοπές ... μία εβδομάδα μόνο προτεϊνη και μία εναλλάξ με λαχανικά. Μετά λέω απλά να προσέχω στις διακοπές μου και να κάνω 1 μέρα πρωτεϊνη την εβδομάδα αλλά να τρώω τα πάντα... και από Σεπτέμβρη συνεχίζω. Λένε ότι η πρώτη φάση είναι γρήγορης απώλιας. Ότι με 2-3μέρες χάνεις κιλά. Εγώ χτες που την έκανα γραμμάριο δεν είχα χάσει σήμερα .... γιατί??? (Και γυμνάζομαι κιόαλας... λίγο κολύμβηση ή λίγο περπάτημα τη μέρα).
dimitra ang: kalhmera paidia!!shmera arxisa......prepei na xaso 10 kila......einai toso apotelesmatikh ayth h diaita? :(
theonick: Καλησπέρα.Ξεκινησα από την περασμενη Παρασκευη. καλα την πάω! Το κοτταζ επιτρεπεται;
ilektra: ειναι κανεις εδω?????
lindagoridou: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ!
elenamak1: Geia sas k apo mena! 8elw rwthsw ...h sokolata kouvertoura epitrepetai sth diaita dukan?

Last message 11 days ago

Only registered users can send messages, register or login